CRRT چیست؟

درمان مداوم جایگزینی کلیه (CRRT) نوع خاصی از دیالیز است و برای بیماران با وضعیت ناپایدار در بخش مراقبت‌های ویژه که بدن آن‌ها نمی‌تواند دیالیز معمولی را تحمل کند، انجام می‌شود. این نوع دیالیز بسیار متفاوت با نوع معمولی دیالیز است که بیماران ممکن است با آن آشنا باشند و به مهارت و تخصص ویژه نیاز دارد.

با CRRT بیشتر آشنا شوید:

سی‌آرآرتی (CRRT) نوع کندتری از دیالیز است که فشار کمتری بر قلب وارد می‌کند. CRRT به‌جای اینکه چهار ساعت طول بکشد، در مدت زمان 24 ساعت در روز انجام می‌شود تا به‌آرامی و مداوم مواد زائد و مایعات را از بدن بیمار پاک کند. برای جلوگیری از لخته شدن مدار دیالیز به ضدانعقاد خاصی نیاز است.

این درمان در درجه اول در بخش مراقبت‌های ویژه و برای افراد مبتلا به نارسایی حاد کلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش که به عنوان هموفیلتراسیون شناخته می‌شود، از طریق دستگاه مخصوصی خون تصفیه می‌شود. سپس خون به همراه مایع جایگزین به بدن بر می‌گردد.

دستگاه CRRT پیشرفته ترین دستگاهی است که می توان دیالیز را برای بیماران گروه های سنی مختلف، حتی زیر ١٥ سال و از وزن بالای ١٥کیلوگرم و فشار خون پایین، بدون محدودیت بیماران دچار بیماریهای عفونی از جمله HBV – HIV – HCV با سیستم کاملاً بسته و یکبار مصرف و استریل انجام داد.

طور کلی دستگاه CRRT تقلید عملکرد کلیه ها در تنظیم آب و الکترولیتها و حذف آهسته و مداوم محصولات سمی از خون را بدون صدمات جانبی به بیمار انجام می دهد.

نیلاسلامت پایدار به عنوان نماینده اصلی شرکتهای اروپایی تولید کننده انواع کارتریج ها و فیلتر‌های هموپرفیوژن و با بهره‌گیری از بیش از صد کارشناس پرستاری دوره دیده، آماده ارائه خدمت با کیفیت به تمامی عزیزانی است که نیاز به این درمان مهم برای بیمار بدحال خود دارند.

مقالات مرتبط:

برای دریافت مشاوره در ارتباط با این خدمت، ترجیحا از طریق پیام به واتس‌اپ یا تکمیل کردن فرم زیر اقدام نموده تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.