همودیالیز چیست؟

همودیالیز نوعی دیالیز است که در آن خون از فیلتری خارج از بدن شما عبور می‌کند، تمیز می‌شود و سپس به بدنتان بازگردانده می‌شود. این کار یا در مرکز دیالیز یا در خانه انجام می‌شود.

با همودیالیز بیشتر آشنا شوید:

پیش از شروع همودیالیز معمولاً باید رگی خونی به نام فیستول شریانی‌وریدی (فیستول AV) در بازوی شما ایجاد شود. این رگ خونی با اتصال شریان به ورید به وجود می‌آید. اتصال ورید و شریان به یکدیگر باعث بزرگ‌تر و قوی‌تر شدن رگ خونی می‌شود. این کار انتقال خون به دستگاه دیالیز و برگشت دوبارهٔ آن به بدن را آسان‌تر می‌کند. عمل ایجاد فیستول شریانی‌وریدی معمولاً 4 تا 8 هفته پیش از شروع همودیالیز انجام می‌شود. این باعث می‌شود بافت و پوست اطراف فیستول ترمیم شود. اگر رگ‌های خونی شما برای ایجاد فیستول شریانی‌وریدی خیلی باریک باشند، ممکن است روشی جایگزین به نام پیوند AV توصیه شود. در این روش برای اتصال شریان به ورید از یک قطعه لولهٔ مصنوعی استفاده می‌شود. به‌عنوان اقدامی کوتاه‌مدت یا در مواقع اضطراری، ممکن است از ورید گردن استفاده شود. در این روش لوله‌ای کوچک را در ورید گردن شما وارد می‌کنند.

پیش از شروع همودیالیز معمولاً باید رگی خونی به نام فیستول شریانی‌وریدی (فیستول AV) در بازوی شما ایجاد شود. این رگ خونی با اتصال شریان به ورید به وجود می‌آید. 

اتصال ورید و شریان به یکدیگر باعث بزرگ‌تر و قوی‌تر شدن رگ خونی می‌شود. این کار انتقال خون به دستگاه دیالیز و برگشت دوبارهٔ آن به بدن را آسان‌تر می‌کند. عمل ایجاد فیستول شریانی‌وریدی معمولاً 4 تا 8 هفته پیش از شروع همودیالیز انجام می‌شود. این باعث می‌شود بافت و پوست اطراف فیستول ترمیم شود.

اگر رگ‌های خونی شما برای ایجاد فیستول شریانی‌وریدی خیلی باریک باشند، ممکن است روشی جایگزین به نام پیوند AV توصیه شود. در این روش برای اتصال شریان به ورید از یک قطعه لولهٔ مصنوعی استفاده می‌شود. به‌عنوان اقدامی کوتاه‌مدت یا در مواقع اضطراری، ممکن است از ورید گردن استفاده شود. در این روش لوله‌ای کوچک را در ورید گردن شما وارد می‌کنند.

نیلاسلامت پایدار به عنوان نماینده اصلی شرکتهای اروپایی تولید کننده انواع کارتریج ها و فیلتر‌های هموپرفیوژن و با بهره‌گیری از بیش از صد کارشناس پرستاری دوره دیده، آماده ارائه خدمت با کیفیت به تمامی عزیزانی است که نیاز به این درمان مهم برای بیمار بدحال خود دارند.

مقالات مرتبط:

خستگی احساس خستگی همیشگی، عارضهٔ جانبی شایع در افرادی است که به طور بلندمدت تحت درمان یکی از انواع دیالیزاند. به نظر می‌رسد که احساس خستگی ناشی از ترکیبی
دیالیز روشی است برای حذف مواد زائد و مایعات اضافی از خون هنگامی که کلیه‌ها از کار می‌افتند. در دیالیز خون را به دستگاهی هدایت می‌کنند تا تصفیه شود.
همودیالیز نوعی دیالیز است که در آن خون از فیلتری خارج از بدن شما عبور می‌کند، تمیز می‌شود و سپس به بدنتان بازگردانده می‌شود. این کار یا در مرکز

برای دریافت مشاوره در ارتباط با این خدمت، ترجیحا از طریق پیام به واتس‌اپ یا تکمیل کردن فرم زیر اقدام نموده تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.