هموپرفیوژن چیست؟

هموپرفیوژن یا هموفورفوژن روشی برای تصفیه خون خارج از بدن است. مانند سایر روشهای خارج از بدن، مانند همودیالیز (HD)، هموفیلتراسیون (HF) و همودیالیزاسید (HDF)، خون از بدن بیمار به دستگاه منتقل می‌شود، فیلتر می‌شود و سپس به‌طور معمول با استفاده از خون وریدی به بیمار منتقل می‌شود.

با هموپرفیوژن بیشتر آشنا شوید:

همپرفیوژن یک روش تصفیه خون خارج از بدن است که شامل عبور خون کامل با مواد ضد انعقاد از طریق یک دستگاه، معمولاً یک ستون(کارتریج)، حاوی ذرات جاذب است و برای حذف سموم در مسمومیت ها استفاده می شود و در برخی از موارد نیز برای حذف سیتوکین ها در بیماران سپتیک استفاده می شود.

یکی از کاربردهای مهم هموپرفیوژن استفاده در درمان بیماران بدحال مبتلا به کووید19 می باشد که با توجه به سازوکاری که ارائه می دهد می تواند بسیار موثر و نجات دهنده باشد.

اگرچه همپرفیوژن برای از بین بردن سموم موثر است، اما به ندرت در درمان مسمومیت این روزها استفاده می شود و در میان سایر روش ها در درمان مسمومیت کمتر استفاده می شود اگرچه می تواند بسیار موثر باشد.

در هموپرفیوژن همانطور که گفته شد خون کامل از کارتریجی عبور می کند که حاوی ذرات جاذب ثابت است. سموم با وزن مولکولی بین 100 تا 40000 دالتون به ذرات متصل می شوند و با خروج خون از ستون حذف می شوند. املاح با وزن مولکولی بالاتر با کارایی کمتری جذب می شوند.

دو نوع عمده ذرات جاذب شامل زغال چوب فعال و رزین ها (مانند پلیمر هیدروکربنی، پلی استایرن) وجود دارد. زغال چوب میل ترکیبی بیشتری برای مولکول های محلول در آب دارد، در حالی که رزین ها میل ترکیبی بیشتری برای مولکول های محلول در چربی دارند. 

نیلاسلامت پایدار به عنوان نماینده اصلی شرکتهای اروپایی تولید کننده انواع کارتریج ها و فیلتر‌های هموپرفیوژن و با بهره‌گیری از بیش از صد کارشناس پرستاری دوره دیده، آماده ارائه خدمت با کیفیت به تمامی عزیزانی است که نیاز به این درمان مهم برای بیمار بدحال خود دارند.

مقالات مرتبط:

هموپرفیوژن فرایندی است که طی آن خون از سیستمی جاذب عبور می‌کند، تا مواد سمیِ خاصِ موجود در آن از بین برود. سیستم جاذب از محفظه‌ای پلاستیکی یا کارتریج

برای دریافت مشاوره در ارتباط با این خدمت، ترجیحا از طریق پیام به واتس‌اپ یا تکمیل کردن فرم زیر اقدام نموده تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.